KRNOVSKO | V uplynulých dnech komisařka Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Bruntále zahájila trestní stíhání dvou mužů z Krnova a z Ostravy jako obviněné ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a ze spáchání přečinu výroby a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu.

Foto: Policie ČR

„Jak bylo dosavadním prošetřováním a prověřováním ze strany bruntálských policistů a kriminalistů zjištěno, tak oba muži společně nejméně od října loňského roku do října letošního roku na různých místech v Krnově a na území města Ostravy distribuovali různým osobám omamné a psychotropní látky, a to metamfetamin – pervitin,” uvedl mluvčí policie René Černohorský.

„Výše uvedený 33letý muž z Ostravy tuto návykovou látku vyráběl v místě svého bydliště nebo si ji opatřoval i jiným způsobem (nákupem, obdržením) a následně jí po předchozí domluvě předával 33letému muži z Krnova a tento jí pak bezplatně nebo za úplatu či za protislužbu nabízel a prodával svým klientům a dalším osobám z řad uživatelů návykových látek v Krnově a v okolí. Tuto drogu tak například prodával za částku 900 korun za gram, ale také jí užíval pro svou vlastní potřebu. Tento muž byl již v minulosti pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Bruntále za obdobnou trestnou činnost k souhrnnému podmíněnému trestu odnětí svobody se zkušební dobou čtyř let, a to až do července roku 2025,” sdělil dále mluvčí.

V dané záležitosti byly Okresním státním zastupitelstvím v Bruntále vydány souhlasy nejen k zadržení výše uvedených osob, ale rovněž i k provedení domovních prohlídek.

„V jednom z krnovských bytů a v nedaleké garáži tak byla nalezena a zajištěna sušená rostlinná hmota s obsahem THC a bílá krystalická látka v igelitových sáčcích. Dále byly nalezeny věci a materiály související s drogovou problematikou (plastové dózy, prázdné obaly a igelitové sáčky, inzulínové stříkačky a tablety). V ostravském bytě pak byly nalezeny a zajištěny různé předměty, chemikálie, nádoby a odměrky (kanystry toluenového rozpouštědla, hydroxid sodný, varné sklo, baňky, mixér, indukční vařič, teploměr, stojan, skleněné mísy a plastové nádoby s chemickými látkami) určené k výrobě amfetaminu/metamfetaminu,” uvedl závěrem Černohorský.

Celá záležitost je nadále v intenzivním vyšetřování ze strany policistů a kriminalistů z Územního odboru Policie České republiky v Bruntále a oba výše uvedení obvinění muži již nejsou na svobodě, kdy se v současné době nacházejí buď ve stanoveném výkonu trestu odnětí svobody či ve vazbě.

Foto: Policie ČR

Foto: Policie ČR