BRUNTÁLSKO | Posádky ZZS MSK zasahovaly dnes, ve čtvrtek 27. června ráno, u zraněné ženy na Bruntálsku. Pracovníci krajského zdravotnického operačního střediska přijali po sedmé hodině tísňové volání z terénu u obce Krasov. Nahlášen byl úraz v lese. Na místo události vyjela krnovská posádka rychlé zdravotnické pomoci a vzlétli ostravští letečtí záchranáři. O součinnost byli požádáni také hasiči.

Foto: ZZS MSK

„Devětačtyřicetiletá žena spadla v mokrém lesním terénu a utrpěla poranění dolní končetiny. K místu, kde se nacházela, byl z vrtulníku vysazen pomocí palubního jeřábu lékař, zatímco pozemní tým musel poslední úsek cesty, přibližně v délce jednoho kilometru, absolvovat pěšky. Po prvotním vyšetření byla pacientce poskytnuta přednemocniční neodkladná péče – záchranáři provedli imobilizaci zraněné končetiny, uložení do celotělové vakuové matrace, podali léky tlumící bolest,” uvedl Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK.

Následně byla žena za asistence hasičů terénním automobilem přesunuta na přístupné místo, k čekajícímu sanitnímu vozidlu. Záchranáři ji předali na urgentním příjmu nemocnice Krnov.

Foto: ZZS MSK

Foto: ZZS MSK

Foto: ZZS MSK