BRUNTÁLSKO | V těchto dnech inspektorka Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále prap. Tamara Uhlířová nadále intenzivně prošetřuje případ kolizní situace v dopravě, ke kterému došlo třicet minut po dvanácté hodině polední 25. května 2024 v katastru obce Býkov – Láryšov na Bruntálsku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Jak bylo doposud zjištěno a prokázáno, tak ve výše uvedené době 15letá dívka z Krnova seděla na koni, se kterým zastavila při pravém okraji pozemní komunikace a ve chvíli, kdy byla objížděna nákladním motorovým vozidlem tovární značky Tatra, došlo ke střetu mezi pravou přední části automobilu a levým stehnem zvířete,” uvedl mluvčí policie René Černohorský.

„Výše uvedená dívka tvrdí, že si řidič vozu při objíždění nenechal dostatečný odstup, naopak 59letý muž z Krnova uvádí, že když koně s jezdkyní objížděl, tak se zvíře leklo, couvlo zpět, následně se vyplašilo a vyrazilo dopředu. Při tomto 15letá dívka byla z koně shozena na zem a vzniklo jí zranění lehčího charakteru s nutností jednorázového lékařského vyšetření a ošetření v krnovském nemocničním zařízení,” řekl dále mluvčí.

„Ke zranění žádné jiné osoby nedošlo, orientační dechové zkoušky u zúčastněných osob vyzněly negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena řádově v několika stovkách korun. Zraněný kůň byl převezen k ošetření na veterinární kliniku,” sdělil Černohorský závěrem.

Jakékoli pozitivní informace k průběhu nehodového děje případně i existenci pořízených videozáznamů z palubních kamer projíždějících vozidel lze kdykoli telefonicky sdělit na bruntálské policejní číslo 974 731 251 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.