KRNOV | Za hnutí ANO 2011 byl zvolen za poslance jednatel společnosti Michal Ratiborský z Krnova. Bruntálský region tak bude mít zástupce v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR.

Foto: Hnutí ANO – Michal Ratiborský

Bruntálský region bude zastupovat v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR po dobu čtyřletého volebního období pětatřicetiletý jednatel společnosti Michal Ratiborský (ANO) z Krnova. Na kandidátní listině hnutí ANO 2011 v Moravskoslezském kraji kandidovat na desátém místě.

„Na práci poslance se samozřejmě těším. Bruntálsko potřebuje podporu v mnoha směrech. Na jedné straně nám chybí kvalifikovaní zaměstnanci a na druhé straně máme velkou nezaměstnanost. Takže jedna z věcí, na které bych se rád zaměřil, je také podpora vzdělávání,“ přiblížil své politické směřování nový poslanec na Bruntálsku Michal Ratiborský.

 

MICHAL RATIBORSKÝ (ANO)

Michal Ratiborský pochází z Krnova, kde již od ukončení studií podniká v oboru elektrokomunikací. Zasedá také v dozorčí radě Krnovských vodovodů a kanalizací a je členem finančního výboru města Krnova. Věří, že svými profesními zkušenostmi a znalostmi může pomoci zlepšit postavení drobných podnikatelů a živnostníků.

Rezervu našeho kraje vnímá v oblasti turistiky a cestovního ruchu. V rámci pracovních cest navštěvuje řadu míst a má tak možnost vidět, jak funguje turistický ruch i v jiných částech republiky a ve světě. Je přesvědčen, že podpora turismu přinese regionu významné finanční prostředky.

Zároveň se chce zaměřit na rozvoj vzdělávání v technických oborech a řemeslech. To je další oblast, která si zaslouží pozornost a v našem regionu má dlouholetou tradici a určitě i budoucnost.

Díky tomu lze vytvořit takové pracovní a společenské podmínky, které umožní obyvatelům regionu žít spokojeně a zastavit tak jeho postupné vylidňování.

Zdroj: Hnutí ANO