BRUNTÁL | Členové rady města Bruntálu se sešli v pátek 6. ledna na služebně městské policie. Seznámili se s prací strážníků a o bezpečnosti ve městě mluvili také se zástupci Policie ČR.

 

Foto: MěÚ Bruntál

Radní měli možnost si prohlédnout techniku a vybavení městské policie. Prošli si služebnu. Ředitel Městské policie Bruntál Pavel Petr popsal práci strážníků. Hovořil o situaci ve městě, kterou podložil řadou kamerových záznamů přímo ze zásahů.

Setkání se účastnili také zástupci Policie ČR. Tématem jejich vstupu byla spolupráce obou složek a městský kamerový systém. Podle ředitelky Územního odboru Bruntál Policie ČR Natálie Pastuchové Orlové záznamy ze systému kamer města i z kamer soukromníků nejednou usvědčily pachatele zločinů případně pomohly k jejich dopadení.

Dále s radními hovořila romská poradkyně Paulína Toráčová. Popsala aktuální situaci v západní lokalitě i na dalším místech ve městě a zodpověděla dotazy, které se mimo jiné týkaly příčin romské migrace.

Součástí setkání byla také podrobná prezentace Jany Černínové, koordinátorky projektu Asistentů prevence kriminality. Ta poukázala především na úzkou spolupráci s městskou policií a široký záběr aktivit, které asistenti vykonávají.

Možnosti účastnit se setkání na městské policii využilo šest radních města Bruntálu.

Zdroj: MěÚ Bruntál

Foto: MěÚ Bruntál