BRUNTÁL | Čtenářský klub na Jedničce spolu s pěveckou skupinkou v tomto krásném adventním čase dělá opět radost. 

Sára Fojtášková a Sofie Machová

Ve čtvrtek 14. prosince 2023 dopoledne máme domluveno předvánoční setkání se seniory. Moc se těšíme, neboť tato setkání obohacují nás mladé o různá moudra a laskavá slova, z očí a výrazu tváře babiček a dědečků lze potom vyčíst spokojenost a radost. Tentokrát jsme si četli, zpívali a povídali nejen o současných Vánocích, jak je známe, ale díky vzpomínkám jsme se dozvěděli, jak trávili vánoční svátky  obyvatelé domova. Měli jsme pro ně připraveny kartičky s úkoly, hádanky, pranostiky, doplňovačky i dotazy k zamyšlení. Inspiraci jsme čerpali v knížce Ivony Březinové Taneční v noční košili.

Námětem k hovoru byla třeba výroba papírového řetězu na stromeček, jaké se peklo cukroví, jak se před svátky stála fronta na banány a jiné exotické ovoce či jaké měli dříve sportovní vybavení. Také sortiment dárků se evidentně obměnil, jablíčka a oříšky už máme jenom na stole jako dekoraci. Vánoční koledy si za doprovodu houslí a kytary s námi všichni s chutí zazpívali. Závěrečné přání pohodových Vánoc, předávání dárečků a rozloučení nás doslova rozněžnilo a naladilo na tu správnou předvánoční náladu. Vánoce mohou začít! 

Děkujeme paní ředitelce i zaměstnancům domova za milé přijetí, paní učitelce Henčové za přípravu celé akce, paní učitelce Krystýnkové a jejímu manželovi za hudební doprovod. Nesmíme zapomenout na paní asistentku Zbořilovou, která nám velmi pomohla s přípravou dárečků.

Sára Fojtášková a Sofie Machová

Foto: Sára Fojtášková a Sofie Machová

Autor: Sára Fojtášková a Sofie Machová, VIII. B ZŠ Jesenická10, Bruntál