BRUNTÁL | Avizované opravy železničních mostů přes třídu Práce a přes Černý potok a ulici K Lomu začnou každým dnem. Skoro dva měsíce po nich nepojedou vlaky.

Foto: MěÚ Bruntál

„Stavební ruch v lokalitě u lomu zatím nemá nic společného s plánovanou cyklostezkou. Jedná se o rekonstrukci železničního mostu. Je chvályhodné, že Správa železnic dbá na technický stav mostního objektu. Vzhledem k tomu, že se práce významně dotknou železniční i silniční dopravy stejně jako pěších v této lokalitě, doufám, že investor udělá vše pro rychlý a zdárný průběh, ať naši občané vnímají co nejméně nepohodlí a omezení související s touto opravou,“ konstatoval starosta Bruntálu Martin Henč.

 

Z důvodu realizace akce „Mosty v km 62,355 a 62,478 na trati Olomouc – Krnov (TÚ 2191)“ bude částečně uzavřená silnice II/452 – tř. Práce pod mostem od 19. března do 30. června. Doprava bude řízena semafory.

 

Opravy mostů ovlivní také cestování vlakem. Správa železnic plánuje výluku traťové koleje v úseku Bruntál – Valšov. „Uvedený úsek trati bude od pondělka 25. března do neděle 19. května zcela mimo provoz. Dopravce zde proto bude vlaky nahrazovat autobusy,“ konstatoval Dušan Gavenda ze Správa železnic, s. o.

 

České dráhy o výluce informují zde: https://www.cd.cz/jizdni-rad/omezeni-provozu/vyluka/16010/. V odkazu najdete aktuální informace k autobusové dopravě, která spoje nahradí.

 

Chystané práce zahrnou opravu mostního objektu, včetně opravy železničního svršku a spodku a úprav stávajících inženýrských sítí.

Foto: MěÚ Bruntál

Foto: MěÚ Bruntál

Zdroj: MěÚ Bruntál