BRUNTÁL | Pětadvacet jabloní nově lemuje chodník, který spojuje sídliště na Uhlířské ulici a parkoviště u prodejny Lidl. Okrasné stromy byly vysázeny v rámci participativního rozpočtu.

Foto: MěÚ Bruntál

David Pizur, který se svým návrhem uspěl, chtěl svým sousedům ze sídliště dopřát procházku v příjemném prostředí.  „Těším se, až jabloně rozkvetou. V létě bude chodník pěkně zastíněný, což bude příjemné, když bude horko. Jen doufám, že nikoho nenapadne stromy ničit, to by byla škoda,“ konstatoval David Pizur. Stromořadí tvoří 13 bíle a 12 růžově kvetoucích jabloní. Jejich pořízení a výsadba byla součástí vítězného návrhu podaného v rámci participativního rozpočtu.

 

David Pizur ve svém projektu také navrhl, opatřit autobusové stanoviště na Dr. E. Beneše hodinami.  Umístěny budou na sloupu veřejného osvětlení. Podle Michala Kafury z odboru správy majetku a dotací Městského úřadu v Bruntále má instalace hodin přímou návaznost na dokončení opěrné zdi a autobusového stanoviště pod Společenským domem. Pokud to podmínky dovolí, budou instalovány ještě v letošním roce.

 

Máte také nápad, který by byl přínosný pro město a jeho občany? Návrhy do participativního rozpočtu je možné podávat do 20. prosince. V letošním roce můžete navrhovat projekty v celkové výši 500.000 Kč.

Zdroj: MěÚ Bruntál

Foto: MěÚ Bruntál