V sobotu 21. října od 14 hodin se mohou návštěvníci zámku Bruntál těšit na zábavné odpoledne plné přednášek a workshopů, které poodhalí krásu šperků, kouzlo metalurgie či skoro alchymii konzervátorství. Proběhne zde totiž Den archeologie na téma krása kovů.

Foto: Plakát akce

„Ústředním motivem celého archeologického dne jsou kovy, návštěvníci se o nich dozví spoustu zajímavosti nejen během přednášek, ale na vlastní kůži je poznají v nejrůznějších workshopech,“ přiblížila hlavní organizátorka akce Nikola Šuhejová. Pozvání přijali i představitelé Uměleckého slévárenství Ostrava z Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava, kteří si připravili přednášku s názvem Umění v odlitku a workshop Slévárenství včera a dnes. Na nádvoří zámku se návštěvníci budou moci ohřát u kovářské výhně, kde své umění názorně předvede kovář Petr Czsach.

„Našim cílem je každoročně připravit pro návštěvníky zábavné odpoledne, kde se dozví spoustu zajímavostí, nejen z oblasti archeologie a vše si vždy i sami vyzkouší,“ dodala Nikola Šuhejová. Proto je akce plná workshopů a názorných úkolů pro malé i velké. Celá akce pak bude v 17 hodin ukončena v prostorách sala terreny zábavnou show Rarášci a zvířátka.

Zdroj: Muzeum v Bruntále