BRUNTÁL | Duben je každoročně považován za měsíc bezpečnosti na našich silnicích. V těchto dnech mohou lidé vidět v ulicích více dopravních policistů. S příchodem jara vyráží do silničního provozu kromě motoristů také cyklisté a koloběžkáři, kteří během zimních měsíců nechávali své dvoukolé ,,miláčky“ odpočívat. Vzhledem ke všem těmto okolnostem také k nám do družiny zavítali na návštěvu tři sympatičtí policisté, kteří nám připomněli nejedno úskalí bezpečného pohybu na silnici.

Foto: Dagmar Kudličkov

S některými se již znali, protože bezpečnost neřešíme jen v dubnu, ale i během roku. Není na škodu si sem tam nějaké to pravidlo připomenout. Vždy se na tuto milou návštěvu těšíme. Jinak tomu nebylo ani dnes. Opět jsme se dověděli něco nového. Osvěžili jsme si pravidla nejen pro chodce, ale také jsme byli v roli cyklistů. V neposlední řadě jsme probrali různé situace, při kterých se můžeme zranit, nebo nám mohou ublížit jiní lidé.

Jak ohlásit ublížení na těle, nehodu, úraz, rovněž patřilo k potřebným znalostem. Odpoledne příjemně uběhlo. Nejen že jsme si popovídali, ale jako bonus navíc, bylo vyzkoušení si ,, kouzelných brýlí“. Bylo to super.

Pomocí těchto brýlí jsme si mohli vyzkoušet, jak se cítí člověk který je opilý, unavený nebo pod vlivem drog. Každý z nás se motal jinak. Ponaučení touto zábavnou formou jsme si odnesli všichni. Věříme, že jsme se neviděli v tomto školním roce naposled. 

Autor: Dagmar Kudličková, ZŠ Bruntál, Jesenická 10

Foto: Dagmar Kudličkov

Foto: Dagmar Kudličková