BRUNTÁL | Město v letošním roce pokračuje v obnově zastávek MHD. Kromě nových přístřešků postavených průběžně při rekonstrukcích veřejných ploch budou instalovány další čtyři nové kryté zastávky. Cílem je sjednotit vzhled zastávek MHD dle designového návrhu, přijatého v minulých letech.

Foto: MěÚ Bruntál

Jak budou postupem času vypadat všechny zastávky městské hromadné dopravy v Bruntále, ukazuje příklad přístřešku na Dukelské ulici. Podobné byly letos umístěny na zrekonstruované Dolní ulici nebo v rámci nově řešeného autobusového stanoviště pod Společenským domem. Jde celkem o pět nových přístřešků.

Další čtyři město letos nechá instalovat na průtahu Bruntálem v samostatné veřejné zakázce s předpokládanými náklady 1,67 milionu korun. Půjde o dvě zastávky na Nádražní ulici, jednu na Dukelské a jednu na Jesenické ulici. Dalších 300 tisíc z rozpočtu města je vyčleněno na doplnění zastávek odpadkovými koši, lavičkami a označníky, rovněž v novém designu. Stejně jako u stávajících „vzorových“ zastávek MHD budou i další nové přístřešky doplněny grafickými prvky s motivy Bruntálu.

Celkem tak letos Bruntál získá devět zastávek s přístřešky a mobiliářem v novém vzhledu. „Jsem rád, že se daří realizovat tento záměr. Nově pojaté zastávky mají nadčasový design a přinášejí tak oživení a modernizaci veřejného prostoru v našem městě,“ řekl starosta města Martin Henč.

„Dlouhodobě se snažíme zlepšovat kvalitu MHD, aby co nejlépe odpovídala požadavkům cestujících. Věřím, že nové zastávky pozvednou úroveň veřejné dopravy v Bruntále a dále zvýší komfort cestování ve městě,“ uvedl místostarosta Petr Rys.

„Nové zastávky plní několik funkcí současně. Navrhli jsme, aby byly doplněny vyobrazením turistických atraktivit, takže kromě jiného podporují rozvoj cestovního ruchu,“ doplnil místostarosta Radek Zatloukal.

Rada města již schválila znění výzvy k podání nabídek, zadávací a kvalifikační dokumentaci k této veřejné zakázce. Nové přístřešky s mobiliářem budou instalovány v příštích měsících.

Zdroj: MěÚ Bruntál