BRUNTÁL | Zástupci 22 středních škol a bezmála 15 významných regionálních zaměstnavatelů se sjedou ve čtvrtek 16. listopadu do Bruntálu, aby představili širokou nabídku studijních a učebních oborů. Letošní ročník veletrhu středních škol a zaměstnanosti Artifex se uskuteční ve školních dílnách Střední průmyslové školy a Obchodní akademie v Bruntále od 9.00 do 16.00 hodin.

Foto: Plakát akce

Veletrh pořádá Kontaktní pracoviště ÚP ČR v Bruntále ve spolupráci se středními školami a zaměstnavateli a je určen vycházejícím žákům základních škol, jejich rodičům, pedagogickým pracovníkům i uchazečům o zaměstnání – zkrátka široké veřejnosti. Budoucí středoškoláci tak mohou opět osobně navštívit oblíbenou akci, která jim pomůže v rozhodování při výběru školy a volbě budoucího povolání.

Na letošním ročníku se představí střední školy z okresů Bruntál, Opava, Ostrava, Olomouc a Šumperk. Žáci a ostatní zájemci o studium dostanou možnost získat a porovnat aktuální informace týkající se podmínek studia, přijímacího řízení, profilu absolventa a především uplatnění. Veletrh nabídne jedinečnou příležitost seznámit se pod jednou střechou hned se sedmi desítkami studijních oborů. Přítomní zaměstnavatelé představí návštěvníkům profese, o které mají největší zájem.

Na místě budou zájemcům jako každý rok k dispozici také specialisté Úřadu práce ČR. Společně se zástupci škol a zaměstnavatelů pomohou žákům v jejich rozhodování při výběru budoucího povolání. Dospělým pak poradí třeba s tím, jak se dále vzdělávat a zvýšit tak šance na pracovní uplatnění.

Cílem veletrhu je poskytnout mladým lidem dostatek kvalitních informací o pravděpodobném vývoji na pracovním trhu a o povoláních, ze kterých vybírají. V neposlední řadě také o tom, jaké jsou podmínky studia na daných školách a učilištích a co je nutné splnit pro úspěšné zakončení studijního a učebního oboru. Věříme, že tato akce bude opět přínosná a těšíme se na všechny návštěvníky, kteří na veletrh dorazí,“ říká ředitel Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Bruntále Jiří Unverdorben. Úřad práce ČR.

Zdroj: MěÚ Krnov