BRUNTÁL | Zástupci 20 středních škol a 15 významných regionálních zaměstnavatelů se sjedou do Bruntálu, aby návštěvníkům představili širokou nabídku studijních a učebních oborů. Letošní ročník veletrhu středních škol a zaměstnanosti Artiflex se uskuteční ve čtvrtek 24. listopadu v prostorách školních dílen Střední průmyslové školy a Obchodní akademie v Bruntále (Kavalcova 1) od 9.00 do 16.00 hodin. Akci pořádá Kontaktní pracoviště ÚP ČR v Bruntále ve spolupráci se středními školami a zaměstnavateli.

Plakát

Veletrh je určen nejen vycházejícím žákům základních škol, ale i rodičům, pedagogickým pracovníkům i uchazečům o zaměstnání, zkrátka široké veřejnosti. Po dvouleté odmlce způsobené pandemií koronaviru tak mohou nejen budoucí středoškoláci opět osobně navštívit akci, která jím pomůže v rozhodování při výběru školy a volbě budoucího povolání.

Na letošním ročníku se představí střední školy z okresů Bruntál, Opava, Ostrava, Olomouc a Šumperk. Žáci a ostatní zájemci o studium budou mít možnost získat a porovnat aktuální informace týkající se podmínek studia, přijímacího řízení, profilu absolventa a především uplatnění. Artifex tak nabídne jedinečnou příležitost seznámit se pod jednou střechou hned se sedmi desítkami studijních oborů, jako je například strojírenství, elektrikář, praktická sestra, chemik operátor, gymnázium, informační technologie nebo třeba kadeřník. Zaměstnavatelé také představí profese, o něž mají největší zájem, jako jsou soustružníky, chemiky-operátory, zdravotní sestry, instalatéry či svářeče.

Na místě budou zájemcům dispozici také specialisté Úřadu práce ČR, kteří dospělým poradí třeba s tím, jak se dále vzdělávat a zvýšit šance na pracovní uplatnění. „Cílem veletrhu je poskytnout mladým lidem dostatek kvalitních informací o vývoji na pracovním trhu a o povoláních, ze kterých vybírají. V neposlední řadě také o tom, jaké jsou podmínky studia na daných školách a učilištích a co je nutné splnit pro úspěšné zakončení studijního a učebního oboru. Věříme, že tato akce bude opět přínosná a těšíme se na všechny návštěvníky, kteří dorazí,“ říká ředitel Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Bruntále Jiří Unverdorben.

Zdroj: MěÚ Krnov