BRUNTÁL | O titul Dívka roku se uchází patnáctiletá Aneta Prajzová z Bruntálu. Úspěšně prošla semifinálovými koly a připravuje se na finále, které se uskuteční koncem prázdnin. Veřejnost ji může podpořit svými hlasy na Facebooku.

Foto: Z galerie Aneta v soutěži Dívka roku

Soutěž Dívka roku prý ráda sleduje už několik let. Dokonce se jako malá účastnila soutěže Miss princes nebo Miss baby. „Vždycky to byl můj sen. Před dvěma lety jsem se rozhodla, že to vyzkouším a poslala jsem přihlášku do soutěže Dívka roku, ale kvůli covidu to nevyšlo. Tak jsem se nyní přihlásila znovu. Tentokrát jsem už neměla tolik odvahy, tu mi dodali rodiče, kteří mi říkali, že to mám vyzkoušet, že vlastně o nic nepřijdu, nic neztratím a vyšlo to,“ vypráví Aneta. V květnu úspěšně prošla základním kolem ve Šternberku, odkud si odnesla korunka za druhé místo a postoupila do dalšího kola, které se konalo v Praze.

Během castingu a později i semifinálového kola musela absolvovat rozhovor s porotou a módní přehlídku. Pro talentové vystoupení si Aneta vybrala hru na akordeon. „Na akordeon hraji od sedmi let na ZUŠ Bruntál u pana učitele Radka Bartošíka. Původně jsem hrála na klávesy a poté přešla na akordeon. Vlastně nevím, proč jsem si akordeon vybrala, možná že jsem jako malá sledovala s babičkou televizi Šlágr,“ směje se Aneta a pokračuje: „V soutěži moc holek na hudební nástroj nehraje. Většina tančila nebo zpívala. Na talentovém vystoupení jsem zahrála Sokoly a Lambádu. Myslím, že to porotu zaujalo, že ta hra na harmoniku byla prostě něco jiného.“

Soutěž Dívka roku si také zakládá na inteligenci a vzdělanosti účastnic. „Psaly jsme už i několik testů. Jeden vědomostní v základním kole a ve finále jsme měly test v angličtině a test o třídění odpadu. Výsledky pak jdou do celkového hodnocení,“ upřesnila bruntálská finalistka, kterou porota poslala spolu s dalšími devíti dívkami do finále, které se bude konat 30. srpna.

Aneta proto tráví prázdniny nejen na brigádě, ale také se připravuje na závěr soutěže. Trénuje chůzi na podpatcích i hru na akordeon. Za sebou má jedno soustředění a další ji čeká těsně před závěrem soutěže. Veřejnost ji může už nyní podpořit na Facebooku a Instagramu Dívka roku.

Zdroj: MěÚ Bruntál

 

top