BŘIDLIČNÁ (AKTUALIZOVÁNO, FOTO) | Rozsáhlé policejní pátrání po seniorce Janě Buráňové probíhá už od pátečního odpoledne. Zatím bez výsledku. Rodina prosí o pomoc při hledání babičky.

Foto: Policie ČR

Od pátečního odpoledne 14. dubna 2023 rodina pohřešuje seniorku Janu Buráňovou (ročník narození 1941), která pouze v papučích odešla ze společného domu. Nikdo neví proč!? Policie hned rozjela rozsáhlé pátrání. V pátek bohužel bez výsledku, to pak pokračovalo v sobotu a bude i další dny.

„V průbéhu celého sobotního dne byla organizována speciální pátraci akce bruntálských policistů a kriminalistů ve spolupráci s policisty Speciální pořádkové jednotky z Frýdku-Místku, policejní vrtulník, policejní specialista potápěč, policejní psovodi se služebními psy. Pátrací akce je doposud neúspěšná, pro dnešek (pozn. red. v sobotu 15. dubna 2023) byla ukončena, dále se provádějí různé prověrky a získávání dalších informací a podnětů po možném výskytu pohřešované seniory. Jsou instruovány všechny službu konající policejní hlídky nejen na území Bruntálska, ale i v rámci Moravskoslezského a Olomouckého kraje,” sdělil mluvčí moravskoslezské policie René Černohorský.

Na veřejnost se obrátila také rodina pohřešované seniorky. „Pátrání po Janě Buráňové (roč.1941) bohužel nepřineslo žádné nové informace. Proto vás prosíme touto cestou o pomoc. Zítra dopoledne (pozn. red. v neděli 16. dubna 2023) pokračujeme v pátrání v okolí Břidličné. Sraz máme před městským úřadem v 7.30 hodin. Děkujeme všem, kteří dnes pomohli, i těm, kteří si udělají čas zítra,” uvedli na Facebooku Buráňovi.

Pátrání bylo neúspěšné také během nedělního dne. “Touto cestou by naše rodina ráda poděkovala všem, kteří se zapojili do pátrání po naši pohřešované babičce. Ať už to byla policie, profesionální a dobrovolné organizace hasičů, záchranářů a v neposlední řadě ta ohromná spousta spoluobčanů a kamarádů. Bohužel i dnešní (pozn. red. v neděli 16. dubna 2023) pátrání nepřineslo žádnou novou informací. Proto i nadále platí, že veškeré informace, které by pomohly s objasněním zmizení směřujte na policejní linku 158, popřípadě naší rodinu. Ještě jednou obrovské díky s úctou rodina Buráňova,” publikovala na Facebooku rodina.

Jakékoli informace, které by vedly ke zjištění současného pohybu a pobytu pohřešované osoby seniorského věku, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158, za což policisté děkují!

Zdroj: Policie ČR