KRNOV | V pondělí 18. července byla spuštěna registrace pro všechny, kdo se chtějí zúčastnit dalšího ročníku oblíbeného závodu Cvilínské schody. Ten se letos uskuteční poslední zářijovou sobotu. „Přijďte si i vy s celou rodinou užít velký sportovní den na Cvilíně, porovnat svou výkonnost s kamarády, otestovat svou kondici, zažít sportovní atmosféru či si jen tak nechat změřit čas, za kolik to dáte,“ lákají pořadatelé, jimiž jsou Klub orientačních sportů, Středisko volného času a sdružení Sport pro Krnov.

Účastníky opět čeká zdolání 218 schodů na čas a nejen pro ně, ale také pro všechny příchozí, bude připraven bohatý sportovně laděný doprovodný program (orientační běh, herní zóna a další aktivity pro děti) a občerstvení. Běžci se mohou registrovat na webových stránkách cvilinskeschody.cz, přičemž cena základního startovného bez balíčku je 150 korun do 15. srpna, do 17. září činí 200 korun a v den konání závodu bude za 250 korun. „Startovné s balíčkem, jenž bude letos mimo jiné obsahovat také jedinečnou zimní čepici s motivem Cvilínských schodů, vyjde do 15. srpna na 390 korun a do 7. září za něj zájemci zaplatí 490 korun,“ doplňují pořadatelé.

Prezentace závodníků a výdej startovních balíčků se uskuteční od 8.00 do 9.30 hodin, v 10.00 hodin začne závod samotný, a to prvním kvalifikačním kolem všech kategorií. Ty jsou tradičně rozděleny podle věku a pohlaví na dívky a hochy (ročník 2007 a mladší), ženy a muže open (bez věkového omezení) a veteránky (ročník 1986 a starší) a veterány (ročník 1981 a starší). „Ani letos nebude chybět hromadný výběh pro rodiny s dětmi. Uskuteční se od 10.30 do 11.00 hodin a účast je limitována věkem do patnácti let. Všechny děti absolvující trať pak budou pozvány na pódium a odměněny drobným dárkem a diplomem. Registrace do rodinného běhu je možná i v den závodu do 10.00 hodin,“ upozorňují pořadatelé.

Loňského pátého ročníku se zúčastnilo více než 250 běžců všech věkových kategorií, přičemž dva nejlepší převýšení 55 metrů zdolali pod minutu. Byli to Ondřej Tesař s časem 0:00:55 a Jan Keclík s časem 0:00:59.

 

Zdroj: MěÚ Krnov