BRUNTÁL | Uplynulo sotva jen pár dní od zhlédnutí bruntálského velkolepého divadelního představení Betlém v režii Vladimíra Morávka a jeho „andělé“ znovu zazářili tentokrát v Opoli, v polském partnerském městě, které realizuje spolu s městem Bruntál mezinárodní česko-polský projekt „Více společného světla“

Foto: MěÚ Bruntál

 

V neděli 6. ledna 2019 se skupina třiceti účastníků projektu z Bruntálu zapojila do tříkrálového průvodu v Opoli, který je v Polsku tradičně pořádán ve všech větších městech. Ne jinak tomu bylo i v Opoli. Byl to velkolepý průvod, kterého se účastnilo téměř 7 tisíc lidí, především rodiny s dětmi. Každý člen průvodu dostal na hlavu papírovou korunu.

Jeden a půl kilometrový průvod začínal na hlavním náměstí v Opoli a pokračoval centrem města na hlavní scénu na nám. Jana Pavla II. Andělé byli opět vidět všude, doprovázeli včele tři krále a Marií s Josefem na hlavní scénu. Tam po té začalo společné česko-polské převážně taneční vystoupení všech andělů, kterým průvod tří králů v Opoli vrcholil. Po té tři králové předali dary. Zpívaly se koledy a všichni zúčastnění si užívali oslavy konce Vánoc. Průvodu se zúčastnil také starosta města Bruntálu Petr Rys, který měl na hlavní scéně proslov spolu s opolským biskupem a zástupcem starosty města Opole.

Zdroj: MěÚ Bruntál 

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.