MĚSTO ALBRECHTICE, DLOUHÁ VODA | Devět hasičských jednotek bojovalo v pátek 12. ledna 2024 večer s rozsáhlým požárem střešní konstrukce rodinného domu a hospodářské budovy v místní části Dlouhá Voda ve Městě Albrechticích na Krnovsku.

Foto: HZS MSK

Požár byl na tísňovou linku ohlášen patnáct minut po devatenácté hodině. K zásahu byly vyslány profesionální hasičské jednotky ze stanic Krnov a Bruntál, spolu s nimi pak dobrovolní hasiči z Jindřichova, Města Albrechtice, Slezských Rudoltic, Vrbna pod Pradědem, Osoblahy, Třemešné a Krnova.

„Už při příjezdu hasičů na místo události šlehaly ze střechy objektu plameny. Velitel zásahu vyhlásil 2. stupeň požárního poplachu, nasazeny byly tři vodní proudy i výšková technika. Vodu hasiči na místo události dováželi kyvadlově z čerpacích stanovišť – ta zřídili na řece a u hydrantu ve Městě Albrechtice,” informoval Jakub Kozák, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

„V průběhu zásahu jednotky vynesly z domu 10kilogramovou propanbutanovou láhev. Dvě třetiny střechy zděného objektu o půdorysu přibližně 25 × 12 metrů se propadly, hasičům se podařilo zachránit část uskladněné zahradní techniky,” sdělil mluvčí závěrem.

Vyšetřovatel předběžně vyčíslil škodu na 5 milionů korun, uchráněné hodnoty na dva miliony. Příčina vzniku požáru je v šetření, na místě pracují vyšetřovatelé hasičů i policie. Při požáru nebyl nikdo zraněn, jeden člověk dům opustil ještě před příjezdem hasičů.

Foto: HZS MSK

Foto: HZS MSK

Foto: HZS MSK