KRNOV | Darování krevní plazmy je jedinečný způsob, jak pozitivně ovlivnit životy lidí a přinést něco mimořádného do světa zdravotní péče. Přinášíme Vám několik důvodů, proč byste mohli o darování krevní plazmy v krnovském Alfa plazma centru uvažovat.

Zdroj: Alfa plazma s.r.o.

1. Záchrana životů

Krevní plazma je klíčovým zdrojem léků pro lidi trpící různými nemocemi. Vaše darovaná plazma může být záchranným mostem pro lidi s autoimunitními a nádorovými onemocněními, popáleninami, hemofilii nebo leukémií. Plazma je totiž zdrojem mnoha bílkovin, enzymů, minerálů, hormonů a dalších látek, které nelze pro výrobu životně důležitých léků uměle vyrobit, a proto je darování pro současnou medicínu nenahraditelné.

2. Pocit Hrdosti:

Stát se dárcem plazmy je výjimečnou záležitostí, která má hluboký vliv na celou společnost. Každý dárcovský okamžik představuje jedinečnou šanci změnit život někoho jiného, a to pouze za 60 minut. Tak dlouho trvá bezbolestný odběr, při kterém můžete relaxovat, poslouchat hudbu, prohlížet si internet nebo číst. Po celou dobu jsou vám k dispozici sestřičky i občerstvení. Obnova samotné krevní plazmy v těle pak trvá průměrně pouze 48 hodin.

3. Finanční náhrada:

Kromě emocionální odměny získávají dárci plazmy kompenzaci za jejich drahocenný čas, a to finanční náhradu, případně daňové a jiné výhody, a také mohou získat odměny z věrnostního programu.

Za jeden úspěšný odběr vám v Alfa plazmě náleží finanční náhrada ve výši 800 Kč. Pro pravidelné dárce je navíc připraven věrnostní a benefitní program. Pokud se rozhodnete darovat plazmu bez nároku na finanční náhradu, získáte navíc nárok na pracovní volno a možnost snížit si základ daně za každý odběr, navíc za Vás Alfa plazma podpoří vybranou nadaci, charitu nebo projekt.

4. Přehled o svém zdraví:

Součástí každé návštěvy je zdravotní prohlídka s odběrem krve, na základě, které vyhodnotí lékař, zda je možné přistoupit k odběru. Díky těmto pravidelným kontrolám tak má každý dárce perfektní přehled o svém aktuálním zdravotním stavu.

Zdroj: Alfa plazma s.r.o.

Kdo může darovat?

V České republice se můžete stát dárcem krevní plazmy, pokud jste ve věku 18–65 let, přičemž prvodárci daného centra mohou být pouze osoby mladší 60 let. Nemusíte být občanem ČR, pokud zde máte trvalý pobyt a platné zdravotní pojištění. Dalšími kritérii jsou: váha 50–150 kg a darování max. 1 x za 14 dní na kterémkoliv odběrném místě. Samozřejmostí je potom dobrý zdravotní stav, který posuzuje lékař na základě vstupní prohlídky a vaší anamnézy.

Ať už jste z Krnova nebo z okolí, můžete pomoci zachránit životy a za dobrý skutek být také odměněni.

Zaregistrujte se a staňte se hrdinou nejen vlastního příběhu!

Dárcovské centrum Alfa plazma je otevřeno se nachází v areálu Nová Kasárna v Krnově, ulice Kasárenská 7, nedaleko supermarketu Billa.

Pro registraci stačí navštívit webové stránky www.alfaplazma.cz a zaregistrovat se on-line, nebo se můžete objednat na recepci centra, na telefonu +420 777 367 595.

Zdroj: Alfa plazma s.r.o.

Zdroj: Alfa plazma s.r.o.

Zdroj: Alfa plazma s.r.o.

Zdroj: Alfa plazma s.r.o.

Zdroj: Mediální prezentace – Alfa plazma s.r.o.