OPAVSKO | Pět minut po čtrnácté hodině 7. září 2022 řídil sedmnáctiletý mladík z Bruntálska malý motocykl značky Honda v katastru Budišova nad Budišovkou, a to po bezejmenné místní komunikaci ve směru jízdy od Budišova nad Budišovkou k obci Dvorce, přičemž při průjezdu pravotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost jízdy, následně začal prudce brzdit, uvedl motocykl do smyku, vyjel vlevo mimo vozovku, kde havaroval.

Foto: Policie ČR

„Řidič i jeho nezletilý 14letýspolujezdec z Bruntálska utrpěli zranění lehčích charakterů, pro které byli posádkou sanitního vozidla s lékařem převezeni k lékařskému vyšetření a ošetření do bruntálského zdravotnického zařízení. Ke zranění žádné jiné osoby nedošlo, orientační dechová zkouška vyzněla u mladistvé osoby negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 10 tisíc korun. Lustracemi v dostupných informačních systémech bylo prokázáno, že 17letý mladík není držitelem řidičského průkazu s řidičským oprávněním pro žádnou skupinu a podskupinu motorových vozidel,” uvedl mluvčí policie René Černohorský.

Celá záležitost je nadále v prošetřování a v prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě.