RÝMAŘOV | Základní umělecká škola Rýmařov připravila na čtvrtek 24. října 2019 od 10:00 klavírní festival s hudební dílnou skladatele Petra Bazaly.

Foto: Plakát akce

Bazala PPetr Bazala se narodil v roce 1976 v Novém Jičíně, kde prožil své dětství. Od 14 let bydlí ve Valašském Meziříčí.
Skladatel má vrozené onemocnění zraku, kvůli němuž musel absolvovat více než 12 očních operací. Od páté třídy se učil hrát na akordeon a v sedmé třídě se rozhodl věnovat hudbě profesionálně, proto vystudoval Konzervatoř Jana Deyla v Praze – hru na akordeon, klavír a violoncello.

V současné době působí v Základní umělecké škole Alfréda Radoka ve Valašském Meziříčí jako učitel hry na akordeon a na klavír, korepetuje v tanečním oboru. Aktivně koncertuje, nahrává pro rozhlas i pro televizi. Přednáší o improvizaci a kompozici na různých školách a seminářích (JAMU Brno, Český Krumlov, Opava, Karviná, Olomouc a další). Hrál hlavní roli ve filmu Hamsa, je jednou z hlavních postav knihy Richarda Sobotky Život na oblaku. Za posledních 10 let odehrál stovky koncertů v celé republice, účastní se hudebních soutěží jako interpret i jako porotce.

Ve volném čase komponuje a koncertuje, mezi jeho další záliby patří čajové obřady, čínská kultura (je také sběratelem kimon), cestování a fotografování.

Každé klavírní vystoupení Petra Bazaly je pro posluchače výjimečným hudebním zážitkem. Vkládá do hry celé své srdce. Přidáme-li k tomu brilantní techniku, lehkost prstů a četné improvizace, není divu, že hudba v jeho podání osloví široké publikum.

Autor: Eva Hradilová, Základní umělecká škola Rýmařov

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.