VRBNO POD PRADĚDEM | Policisté z vrbenského Obvodního oddělení v těchto dnech zahájili úkony trestního řízení ve věci zločinu krádeže, ze kterého je důvodně podezřelý čtyřiatřicetiletý muž z Bruntálska tím, že chvíli před osmou hodinou ranní 5. ledna 2021 odcizil na ulici Nové doby ve Vrbně pod Pradědem peněženku.

Foto: Policie ČR

„Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak shora uvedený čtyřiatřicetiletý muž u jednoho z domů oslovil zdejší dvaasedmdesátiletou místní ženu s žádostí, zda by mu nedala deset korun na jízdenku, přičemž v okamžiku, kdy poškozená vytáhla z tašky svou peněženku a dala si jí do dlaně, tak podezřelý muž peněženku ženě prudce vytrhl z ruky a utekl,” informoval mluvčí policie René Černohorský.

Při tomto utrpěla poškozená žena zranění lehčího charakteru s nutností jednorázového lékařského vyšetření a ošetření. Odcizením peněženky s různými osobními doklady, s platební kartou a s finanční částkou na hotovosti jí vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 2 a půl tisíce korun.

„Chvíli po svém protiprávním jednání majetkového charakteru byl shora uvedený muž zadržen službu konající policejní hlídkou na ulici Střelniční ve Vrbně pod Pradědem a následně byl převezen na policejní služebnu k procesním úkonům,” sdělil dále Černohorský.

Lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že se u něj jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně potrestán trestním příkazem Okresního soudu v Bruntále k podmíněnému trestu odnětí svobody, se zkušební dobou do října roku 2022. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany vrbenských policistů a bruntálských kriminalistů.

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.