BŘIDLIČNÁ | Policisté z rýmařovského Obvodního oddělení v těchto dnech prověřují případ vloupání do budovy Základní školy na ulici Slunečná v Břidličné.

Foto: ilustrační Policie ČR

„K tomuto skutku došlo na konci měsíce května letošního roku, kdy doposud neznámá osoba po vypáčení okna vnikla na chlapecké WC v prostředním pavilónu školského zařízení, toto následně prohledala a ze čtyř tříd odcizila čtyři notebooky i s nabíječkami v hodnotě nejméně 10 tisíc korun a vše dala do nalezené igelitové tašky,” sdělil mluvčí policie René Černohorský.

„Při prvotních procesních úkonech a širším ohledání místa činu policisté a kriminalisté Územního odboru Policie České republiky v Bruntále nalezli shora uvedenou igelitovou tašku se čtyřmi přenosnými počítači včetně příslušenství, což bylo následně vráceno zpět poškozené organizaci. Tento přečin krádeže je nadále v intenzivním prověřování ze strany policistů z Obvodního oddělení v Rýmařově, a to v úzké spolupráci s bruntálskými kriminalisty,” sdělil mluvčí závěrem.

Jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na policejní číslo 974 731 751 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.