OPAVSKO | Týmy ZZS MSK zasahovaly  ve čtvrtek 25. listopadu odpoledne, u tragické dopravní nehody na Opavsku. Po půl třetí bylo krajské operační středisko záchranářů prostřednictvím tísňové linky informováno o střetu nákladního automobilu s člověkem obci Hať. Na pomoc vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci a vzlétl vrtulník LZS.

Foto: ZZS MSK

„Sedmasedmdesátiletá žena zůstala po nehodě zaklíněna. Kolemjdoucí lékař zahájil nepřímou srdeční masáž, protože pacientka byla v bezvědomí a bezdeší. Záchranáři následně pokračovali ve snaze o záchranu rozšířenou resuscitací a pokoušeli se obnovit srdeční činnost. Jejich snaha však byl marná, žena utrpěla smrtelná poranění v dolní polovině těla a na místě jim podlehla,” uvedl Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK.

„59letý muž z Brna  řídil nákladní motorové vozidlo tovární značky Mercedes Benz Actros s připojeným návěsem značky Krone po ulici Lipové v obci Hať na Opavsku. Ve výše uvedené době na úrovni vyústění se zdejší účelovou pozemní komunikací vedoucí k zemědělským objektům s nákladní soupravou couval a přitom zadní části návěsu narazil do zde jedoucí cyklistky. Místní 77letá žena po střetu upadla na zem a zůstala zaklíněná pod levým kolem poslední nápravy návěsu. Při tomto utrpěla zranění neslučitelná s životem a na místě zemřela. Orientační dechová zkouška vyzněla u řidiče nákladní soupravy negativně a rovněž následný test na možnou přítomnost omamných a psychotropních látek či jedů v jeho těle byl negativní. U zemřelé cyklistky byla nařízena zdravotní pitva i s odběrem biologického materiálu (krve),” informoval mluvčí policie René Černohorský.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.