KRNOV (FOTO) | Možná jste byli letos někteří zklamaní, že se naše škola nezapojila do akce v rámci Evropského týdne mobility od 16. do 22. září 2020 – „Otevřené zahrady“.  Zvažovali jsme naši účast, ale na základě zkušeností z předchozích let, kdy na naše zahrady zavítalo velmi málo dětí, jsme hledali jinou formu zapojení naší školy do této akce.

Pro všechny děti z naší školy, jejich rodiče i sourozence se nám podařilo připravit zajímavou akci, které se zúčastnilo celkem 16 rodin. 

Cílem bylo vypravit se s celou rodinou na zajímavá místa Krnova, která jsou většinou na okraji města. Nabídka míst byla opravdu pestrá:

  1.    MOHYLA
  2.    JEŽNICKÁ ROZHLEDNA
  3.    JEŽEČKŮV PALOUK
  4.    CVILÍN
  5.    ZŘÍCENINA ŠELEMBURK
  6.    CVILÍNSKÁ ROZHLEDNA
  7.    SOUTOK OPAVY A OPAVICE
  8.    LETIŠTĚ
  9.    PETRŮV RYBNÍK
  10.    STARÉ HLINIŠTĚ

Na daném místě pořídila rodina společnou fotografii s logem naší školy a po ukončení celé akce nám zaslala všechny fotografie na e-mail. Ocenění si zasloužily všechny zúčastněné rodiny, ať už navštívily jedno, dvě, nebo všechna námi vytipovaná místa. Věříme, že děti i jejich rodiče potěšila odměna – společenská hra „Krnovské toulky pro kluky a holky“, kterou jistě všichni využijí ve dnech, kdy nám počasí pro další pěší výlety moc nepřeje.

Autor: Marcela Vávrová  – ředitelka mateřské školy Slunečnice