BRUNTÁLSKO | V pátek 17. července odpoledne zasahoval pozemní tým záchranářů z Bruntálu a lékařská posádka letecké záchranné služby u lomu Šífr ve Svobodných Heřmanicích na Bruntálsku.
„Třicetiletý muž si nevydařeným skokem ze skály do vody, z výšky okolo deseti metrů, způsobil vážné poranění obou dolních končetin. Záchranáři mu poskytli přednemocniční neodkladnou péči. Poté byl letecky transportován do ostravské Fakultní nemocnice. V době předání na urgentní příjem byl ve stabilizovaném stavu,“ uvedl mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.
„Každoročně vyjíždíme k několika vážným úrazům po skoku do přírodních vod,“ upozorňuje mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl a varuje před podceňováním rizik i přeceňováním vlastních schopností.

















