RÝMAŘOV | Ředitel Základní školy Rýmařov, Jelínkova 1, okres Bruntál Jan Jablončík 24. ledna 2020 oznámil zřizovateli, že z důvodu šíření virového onemocnění mezi žáky na základě doporučení krajské hygienické stanice rozhodl o uzavření školy ve dnech 27.-30. ledna 2020.

Foto: Pixabay

Nemocnost dětí na prvním stupni dosáhla 28 %, na druhém stupni pak dokonce 55 %. Krajská hygienická stanice doporučila nastavit celkovou dobu nepřítomnosti žáků ve škole vzhledem k inkubační době viru na 7 dní, což bude tímto opatřením splněno, neboť 31. ledna 2020 jsou pololetní prázdniny. Školáci tedy přijdou na vyučování až 3. února 2020 a pololetní vysvědčení dostanou s malým zpožděním. Aby bylo zamezeno hromadnému setkávání žáků a šíření viru, bude uzavřena rovněž školní družina a školní stravování (pro cizí strávníky bude školní jídelna v provozu).

V souvislosti s tímto opatřením rozhodla ředitelka Střediska volného času Rýmařov, okres Bruntál Marcela Pavlová o uzavření všech volnočasových útvarů pro děti ve stejném období, tedy ve dnech 27.-31. ledna 2020.

Ředitel Základní umělecké školy, Rýmařov, Čapkova 6, p.o. Jiří Taufer, rovněž oznámil, že ve dnech 27.-31. ledna 2020 nebude probíhat výuka a všechny budovy a pobočky školy budou uzavřeny.

Městská knihovna Rýmařov bude v provozu beze změn, školáci si tedy mohou přijít vypůjčit knihy v běžné otevírací době dětského oddělení.

Zdroj: MěÚ Rýmařov

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.