VRBNO POD PRADĚDEM | Město připravuje další ročník participativního rozpočtu a s ním přichází jedinečná příležitost pro vás, občany, ovlivnit, kam půjdou peníze ve výši 500 tisíc korun. Participativní rozpočet je prostor pro váš hlas a váš názor na to, jak by se mělo město rozvíjet. 

Foto: MěÚ Vrbno pod Pradědem

Jak to funguje?

Princip participativního rozpočtu spočívá v tom, že občané navrhují projekty, které by měly být financovány z této částky. Může to být cokoli, od zvelebení veřejného prostranství, zbudování relaxačního či sportovního vyžití, instalace prvků ve veřejném prostoru, zkvalitnění životního prostředí až po novou lavičku na oblíbeném, veřejném místě. Rozhodování o tom, který projekt bude podpořen, bude ve vašich rukou.

Vaše úloha: Navrhujte!

Chceme slyšet vaše nápady a představy, jak bychom mohli zlepšit život v našem městě. Projekt samozřejmě musí splňovat určitá kritéria, jako je realizovatelnost, přínos pro občany a respektování limitů. Ale jinak je možné přijít s nápadem, který skutečně změní naše město k lepšímu.

Jak na to?

Tento rok máte možnost navrhovat projekty, které budou sloužit občanům města a přispějí ke zkvalitnění veřejného prostoru. Nápady budou podrobeny veřejnému hlasování, a o tom nejlepším rozhodneme společně. Po prvním úspěšném ročníku, kdy bylo zrealizováno workoutové hřiště u Jamajky, se těšíme na vaše nové nápady a projekty. Po schválení metodiky zastupiteli na jednání v březnu vás budeme informovat o bližších krocích.

Budeme se těšit na vaše nápady!

Jedná se o jedinečnou příležitost být součástí tvorby města. Takže, co myslíte, jak bychom měli využít těchto 500 tisíc korun ve prospěch našeho města? Dejte nám vědět a buďte aktivní součástí participativního rozhodování!

Zdroj: MěÚ Vrbno pod Pradědem