VRBNO POD PRADĚDEM | Vrbenský hasičský sbor se už těší z tolik očekávaného přírůstku – cisternové automobilové stříkačky, CAS 20 Scania P500 XT. Toto vozidlo, které je klíčové pro zásahy při požáru, bylo v polovině října jednotce hasičů předáno zástupci firmy KOBIT – THZ.

Foto: MěÚ Vrbno pod Pradědem

Nyní je Scania v procesu takzvaného zajíždění. Členové hasičského sboru se s vozem seznamují a školí se, aby co nejdříve byla Scania zařazena do výjezdu, a tím tak připravena pro záchranu života, zdraví a majetku občanů. Za předpokladu, že vozidlo nebude vykazovat nedostatky, proběhne ke konci listopadu oficiální předání i za účasti vedení města, představitelů Moravskoslezského kraje a hasičského sboru.

Pořízení vozidla byl poměrně zdlouhavý, a především finančně náročný proces. Na její pořízení město získalo dotaci z Ministerstva vnitra ČR a z Moravskoslezského kraje v celkové výši 3,75 milionu korun. Prodejem starší cisterny se náklady snížily o 2,1 milionu korun. Z pořizovací ceny vozu 9 milionů korun tak bylo z rozpočtu města uhrazeno 3 150 000 korun.

“Pořízením nového vozidla došlo k vyřešení rizikového stavu spojeného s dosluhující cisternou, která sloužila hasičům a občanům téměř dvacet let. Teď se nemusíme bát, že bychom kvůli technické závadě nemohli zajistit řádný výjezd jednotky a splnění úkolu,” sdělil velitel vrbenského hasičského sboru Ondřej Chalupa.

Zdroj: MěÚ Vrbno pod Pradědem

Foto: MěÚ Vrbno pod Pradědem

Foto: MěÚ Vrbno pod Pradědem

top