ČR | Vláda ČR na svém jednání ve čtvrtek 23. dubna 2020 zrušila zákaz volného pohybu osob. Vše platí od pátku 24. dubna 2020.

Foto: Vláda ČR

Nový režim bude platný od pátku 24. dubna 2020. „Ruší se zákaz volného pohybu. Domníváme se, že situace již je taková, že můžeme rozvolnit volný pohyb osob na území České republiky, ale za určitých podmínek, které stanovíme,” sdělil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Také informoval, že na místo maximálně dvou lidí, kteří spolu mohou být na veřejnosti, pokud nejde o členy jedné domácnosti, to nově může být deset lidí. Roušky se budou nadále nosit.

Od pátku 24. dubna se změní pravidla pro pohyb a pobyt na veřejnosti. Pohyb venku a při sportování bude omezen na nanejvýš desetičlenné skupiny, pokud nejde o rodinné příslušníky či výkon profese, a lidé si musí od sebe udržovat alespoň dvoumetrový odstup. Věřící se budou moci zúčastnit bohoslužeb, pokud jich v kostele či sboru nebude více než patnáct najednou a dodrží stanovená hygienická pravidla. Povolena je i spolková činnost, které se nesmí účastnit najednou více než deset osob.

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.