VRBNO POD PRADĚDEM (FOTO) | Divokou noc z neděle 10. března na pondělí mají za sebou hasiči a od časného rána odstraňují následky vichřice také pracovníci TECHNICKÝCH SLUŽEB VRBNO s.r.o. a lidé zapojení ve veřejně prospěšných pracích.

Prudké poryvy síly orkánu na Vrbensku lámaly a převracely stromy, příjezd do Vrbna pod Pradědem na mnoha místech zatarasily padlé kmeny a některé úseky musela policie na čas uzavřít. Poničen je městský lesopark i porosty v blízkosti Domu s pečovatelskou službou na Husově ulici.

Od časného rána byli v terénu lidé s technikou, aby co nejdříve odstranili nebezpečné porosty. Do lesoparku hned zrána zamířil také starosta města Petr Kopínec, aby se přesvědčil o škodách a také způsobu zabezpečení chodníků, aby tudy nešly třeba děti do školy. Místo je obehnáno páskami, které brání vstupu. “Musím poděkovat hasičům a ocenit jejich nasazení. Od nočních hodin jsou neustále v terénu a odstraňují padlé stromy, aby umožnili průjezd po státních silnicích a příjezd do města. Jsme na naši jednotku hasičů moc pyšní,” uvedl starosta.

“Máme na odklizení větví, stromů a likvidaci poničených prvků celkem třináct lidí zapojených do veřejně prospěšných prací a veřejné služby. Budou v terénu celý den. Další pracovníky mají v místě technické služby a také naši vrbenští hasiči,” uvedla Šárka Přichystalová z majetkoprávního odboru Městského úřadu Vrbno p. P.

Padlé stromy rozlámaly některé lavičky a cedule v lesoparku, pravděpodobně je poničen také vodní prvek na trase naučné stezky. Vyvrátily se zejména solitérní smrky. Na ulici Nádražní se zlámala vzrostlá bříza, lípa, také osiky, u některých stromů jsou zlámány silné větve nebo terminální vrchol. “V tuto chvíli už jsou chodníky i místní komunikace volné a nikde kromě lesoparku nehrozí zranění lidí,” doplnila po desáté hodině dopoledne Šárka Přichystalová. Jak dodala, větru odolal i velký stan postavený u městského kluziště jako zázemí pro sportující děti i dospělé.

Vichřice potrápila také mnohé motoristy. “Vrbenští policisté od nočních nedělních hodin až do rána odkláněli dopravu, jelikož byly popadané stromy mezi Širokou Nivou a Karlovicemi, Kunovem a Širokou Nivou a také na cestě z Vrbna do Andělské Hory,” potvrdila por. Bc. Pavla Jiroušková, komisařka z oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství Policie Moravskoslezského kraje v Bruntále. Další komplikace v dopravě byly také na Rýmařovsku i Bruntálsku.

Zdroj: Vrbno pod Pradědem

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.