VRBNO POD PRADĚDEM | V sobotu 27. dubna 2024 proběhlo v dopoledních hodinách v sále Střediska chytrých aktivit ve Vrbně pod Pradědem letošní první vítání občánků města. Nové občánky, 6 děvčat a 7 chlapců, přivítala spolu s jejich rodiči a ostatními příbuznými místostarostka města Iveta Pešatová. Novými občánky jsou Alena, Bruno, Dorota, Karel, Markéta, dva Matyášové, Mia, Oliver, Patrik, dvě Sofie a Šimon.

Foto: Archiv MěÚ Vrbno pod Pradědem

Dětem s přáním spokojeného života předala místostarostka věcný dárek, maminkám bílou růži, poukázky do drogerie a lékárny, a jak se již stalo dobrou tradicí také dárkovou sadu s poukazem na členství ve vrbenské knihovně pro dítě do 6 let, která je součástí projektu Bookstart – S knížkou do života. Součástí této slavnostní akce bylo i vystoupení dětí z Mateřské školy Jesenická pod vedením jejich učitelek.

„Dětem přeji, aby se jim ve Vrbně pod Pradědem dobře vyrůstalo, žilo a byly zde spokojené. Rodičům pak pevné nervy, ale hlavně mnoho úžasných společných zážitků a radosti s jejich ratolestmi,“ řekla s úsměvem místostarostka Iveta Pešatová.

„Rodiče, kteří mají o přivítání svých dětí mezi občany našeho města zájem, žádáme, aby sledovali webové stránky města, Zpravodaj a další komunikační kanály, prostřednictvím kterých je budeme informovat o termínech dalšího vítání a sdělovat všechny potřebné aktuální informace,“ vyzvala Jaroslava Harazinová z odboru vnitřních věcí vrbenského městského úřadu.

Foto: Archiv MěÚ Vrbno pod Pradědem

Autor: Monika Návojová, MěÚ Vrbno pod Pradědem