VRBNO POD PRADĚDEM | Zcela nový vůz značky Dacia Dokker mohou nyní využívat pracovníci a klienti pečovatelské služby ve Vrbně pod Pradědem, kterou zajišťuje společnost Help-in. Slavnostní předání automobilu proběhlo v úterý 14. května 2019 za účasti zástupců dané organizace a poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje. Vozidlo budu zaměstnanci zařízení využívat při poskytování sociálních služeb seniorům a osobám se zdravotním hendikepem nebo chronickým onemocněním.

Foto: Kompakt s.r.o.

Pečovatelská služba na Bruntálsku, jejímž cílem je umožnit svým klientům co nejdelší a kvalitní setrvání v domácím prostředí, obdržela svůj první vůz v rámci projektu Sociální automobil. Nová Dacia Dokker je současně i prvním vozidlem předaným ve Vrbně pod Pradědem. Projekt funguje po vzoru evropských měst již 20 let, za tu dobu Kompakt předal v české republice na stovky vozidel. Organizace Help-in získala v celkovém pořadí již 771. automobil.

„Ve většině sociálních zařízení pečujících o seniory či hendikepované je vozový park ve velmi špatném technickém stavu a vozidla neodpovídají standardům pro přepravu nemocných. Tato zařízení pak mohu získat nové auto jen prostřednictvím charity či sponzorství, což ale nepřichází každý den, proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a nějak pomoci těm, kteří to skutečně potřebují,“ uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt.

Na financování vozidla se podílelo asi 50 subjektů napříč obory od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z místních obyvatel i přilehlého okolí.

Zdroj: Kompakt s.r.o.