VRBNO POD PRADĚDEM (FOTO) | Strom spadl na auto ve Vrbně pod Pradědem. Vážně zraněného osmasedmdesátiletého muže transportoval záchranářský vrtulník do ostravské fakultní nemocnice, další dvě zraněného osoby převezla sanitka do krnovské nemocnice.

Foto: ZZS MSK

Složky Integrovaného záchranného systému Moravskoslezského kraje zasahovaly u vážné dopravní nehody ve Vrbně pod Pradědem. V neděli 30. června 2024 před 11. hodinou tam na auto spadl strom. „Z doposud zjištěných informací vyplývá, že na automobil náhle, aniž by žena mohla zareagovat, spadl strom. Ve vozidle byli další dva spolucestující, kdy jeden z nich, starší muž, byl zraněn vážněji a předán do péče zdravotníkům,“ informovala mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Na místo vzlétl také záchranářský vrtulník pro osmasedmdesátiletého muže. „Muž se nalézal ve stavu přímo ohrožujícím jeho život a pro následné selhání oběhu musela být zahájena resuscitace, u které záchranářům asistovali také hasiči. Zasahující lékař zjistil poranění hrudníku a břicha, s pravděpodobným vnitřním krvácením. Pacient byl zaintubován, připojen k umělé plicní ventilaci a za nepřímé srdeční masáže a podávání léků se podařilo obnovit jeho srdeční činnost. Záchranáři také podali transfúzi plné krve. Poté muže vrtulníkem přepravili v kritickém stavu do ostravské Fakultní nemocnice,“ pokračoval mluvčí Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.

Podle záchranářů osmačtyřicetiletá řidička utrpěla poranění hrudníku, stejně jako jednapadesátiletý muž. „Oba byli po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče předáni do dalšího ošetřování v krnovské nemocnici,“ doplnil mluvčí Humpl.

Za nimi do nemocnice byl vyslán také intervent postraumatické péče z řad hasičů. „Po ukončení záchranných prací hasiči provedli pořezání a odklizení stromu, odtažení automobilu mimo komunikaci a její úklid s následným zprůjezdněním,“ řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Lukáš Popp.

Dechová zkouška u řidičky byla negativní. Policisté korigovali v místě dopravu, silnice mohla být plně zprůjezdněna kolem půl jedné odpoledne. „Policisté dopravního inspektorátu Bruntál se touto dopravní nehodou a jejími okolnostmi i nadále zabývají,“ uzavřela vážnou dopravní nehodu mluvčí policie Soňa Štětínská.

 

Foto: HZS MSK

Foto: HZS MSK

Foto: HZS MSK

Foto: HZS MSK

Foto: ZZS MSK