OLOMOUCKO | Pomoc čtyř jednotek z řad profesionálních a dobrovolných hasičů si v brzkých ranních hodinách 10.února 2023 vyžádal požár vstupní pokladny a přilehlé dřevěné kůlny v Pasece na Olomoucku.

Foto: HZS Olomouckého kraje

Informaci o viditelných plamenech z reálu arboreta jsme prostřednictvím hovoru na linku 112 přijali krátce po čtvrté hodině ranní (04:12), s doplněním možného nebezpečí tlakových láhví uvnitř objektu, přesněji pokladny s menší prodejnou.

 

„K místu ihned vyrazily profesionální jednotky Uničov a Šternberk, za posílení dobrovolnými hasiči Dlouhá Loučka a Uničov. Průzkumem potvrdily rozsah zahoření s celkovým rozšířením na ploše 5×15 metrů, navíc ve střešní části s umístěným zdrojem výroby elektrické energie, FVE panely. Z požářiště jsme dostali do bezpečného místa avizované dvě tlakové láhve, dále pak z hořících prostor hasiči vynesli různé vybavení,” sdělil Zdeněk Hošák, tiskový mluvčí HZS Olomouckého kraje.

Co stojí za přesnou příčinou vzniku požáru aktuálně šetří hasičský vyšetřovatel ve spolupráci s PČR, při požáru nedošlo k žádnému zranění. Výše způsobené škody je v tuto chvíli evidována v částce do 100 tis. korun.

Foto: HZS Olomouckého kra