OSOBLAHA (FOTO) | Na osoblažském náměstí, byla odhalena dřevěná socha Loupežníka Hotzenplotze, která má upomínat jeho příslušnost k tomuto městečku. Poté ve 14 hodin na náměstí proběhlo kácení máje. Pro děti pořadatelé připravili ke dni dětí zábavné odpoledne v parku.

Foto: Zdeňka Spurná

Po kácení máje se všichni přemístili do osoblažského parku, kde probíhal další program. Děti si prošly pohádkový les, kde plnily soutěžní úkoly. Také mimo pohádkový les si děti mohly v areálu zasoutěžit v různých disciplínách. Děti měly k dispozici skákací hrady, trampolínu, obří skluzavku nebo si mohly nechat namalovat na obličej různé motivy. Na akci vystoupily děvčata z tanečního kroužku ZŠ Osoblaha pod vedením pedagožky Jaroslavy Lioliasové.

„Na akci se mi moc líbilo, bylo to pěkně připravené, děti si zasoutěžily a užily si hezký den. Děvčata z tanečního kroužku předvedly krásné taneční vystoupení. Jediné co bych vytkla je, že v areálu pobíhal pes bez vodítka i košíku. Člověk zvířeti do hlavy nevidí, a neví co udělá v místě kde je spousta výskajících dětí,“ řekla návštěvnice akce.

 

MAREK HIŠER
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.