RÝMAŘOV, BRUNTÁL | Nemocnice AGEL Podhorská zřídila novou doléčovací jednotku pro pacienty, kteří byli pozitivně testovaní na covid. Pacienty, kteří byli hospitalizovaní na COVID jednotce na pracovišti v Bruntále a jejichž stav je natolik stabilizovaný, že nepotřebují akutní zdravotnickou péči a podporu dýchání, nově přijímají na doléčovací jednotce v rámci oddělení ošetřovatelské péče na pracovišti v Rýmařově.

Foto: Nemocnice AGEL Podhorská

„Dušnost, únava a pokles fyzické i psychické kondice jsou hlavní obtíže, se kterými jsou na naše oddělení tito pacienti překládáni. Těmto pacientům poskytujeme kompletní zdravotnickou péči, zaměřenou také na rehabilitaci a zotavování po prodělané covid nákaze,“ přibližuje účel doléčovací jednotky staniční sestra Oddělení ošetřovatelské péče Olga Kloudová.

Jedním z prvních pacientů, kteří služby doléčovací jednotky v Rýmařově využili je i pan Petr Zálešák, který byl původně hospitalizovaný na COVID jednotce v Bruntále se středně těžkým průběhem onemocnění. „Bylo mi hrozně špatně, měl jsem halucinace a ty dny, kdy mne nemoc postihla nejsilněji, si nedokáži pořádně ani vybavit. V nemocnici v Bruntále mne dostali z nejhoršího, přesto jsem se ještě před pár dny cítil velmi slabý a unavený. Díky přístroji, který mi pomáhá při dušnosti se mi už výrazně lépe dýchá. Také díky milé a profesionální péči všech sestřiček na oddělení, je každé další ráno zase o něco lepší a nemůžu se dočkat, až si budu moci zase z plných plic užít vůni a svěžest začínajícího jara,“ těší se pan Zálešák.

Nemocnice AGEL Podhorská plně přizpůsobila nabídku svých služeb současné epidemiologické situaci a vytvořila pro své pacienty kromě zmiňované doléčovací jednotky také odběrová místa COVID-19 v Bruntále, na kterých zajišťují odběry na RT-PCR testy u pacientů na základě doporučení praktických lékařů a KHS formou žádanky, ale také antigenní testování veřejnosti. Dále zřídila očkovací místa proti COVID-19 v Bruntále i v Rýmařově, COVID jednotku pro akutní a intenzivní péči covid pozitivních pacientů a speciální rehabilitační program pro rychlejší zotavování po prodělané nákaze.

„V rámci komplexní péče o pacienty s COVID-19 byl nově zaveden také rehabilitační program pro pacienty s prodělaným onemocněním COVID-19, který je nyní poskytován ambulantně. Pro pacienty s omezenou mobilitou připravujeme pobytovou formu rehabilitace za hospitalizace na Oddělení rehabilitace a fyzikální medicíny v Rýmařově,“ dodává předseda představenstva Pavel Kameník.

Zdroj: Nemocnice AGEL Podhorská 

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.