BOHUŠOV | Jednačtyřicetiletá cyklistka při brždění spadla z jízdního kola. Těžce se zranila. Musel pro ni vzlétnout záchranářský vrtulník. K události došlo v Bohušově na Osoblažsku.

Foto: ilustrační – ZZS MSK

Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly ve čtvrtek 21. července 2022 dopoledne u nehody cyklistky na Osoblažsku. Před půl jedenáctou přijali krajští operátoři prvotní informaci o události v obci Bohušov. Na pomoc vyjely pozemní týmy – lékařský a zdravotnický z okolních základen, k misi vzlétl i vrtulník letecké záchranné služby.

Jednačtyřicetiletá žena při brždění spadla z jízdního kola, přičemž si přivodila poranění v oblasti břicha a třísla. Utrpěla značnou krevní ztrátu a nalézala se ve vážném stavu. První pomoc ženě kvalitně poskytli svědkové události.

„Záchranáři zajistili pacientce žilní vstup, zahájili podávání léků a infusních roztoků, uložili ji do podtlakové matrace a ošetřili vnější poranění. Následně byla posádkou vrtulníku transportována do ostravské Fakultní nemocnice, a tam předána na urgentním příjmu,“ informoval mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

top