VRBNO POD PRADĚDEM | Ve Vrbně pod Pradědem si připomenou 150. výročí od založení místního sboru dobrovolných hasičů bohatým kulturním programem. Slavnostní akce se uskuteční v sobotu 26. srpna 2023.

Historická fotografie SDH Vrbno pod Pradědem. Foto: SDH Vrbno pod Pradědem

Hasičský sbor ve Vrbně pod Pradědem na Bruntálsku byl založen v roce 1873. Letos proto místní hasiči oslaví 150. výročí od svého založení. Pro veřejnost si připravili bohatý kulturní program. Oslavy proběhnou u hasičské zbrojnice už tuto sobotu 26. srpna 2023.

Městem v 11 hodin slavnostně projedou hasičská vozidla, ve 12 hodin vyrazí průvod hasičů. Od 13 hodin se můžete těšit na zahájení oslav, přivítání hostů a předávání ocenění u hasičské zbrojnice. „Od 14.30 do 17.30 hodin jsme si připravili prezentaci techniky, dynamické ukázky hasičů, ukázky techniky horské služby, historickou výstavu, hry pro děti, skákací hrad a mnoho dalšího,“ přiblížil slavnostní akci velitel vrbenských hasičů Ondřej Chalupa.

Kulturní program od 18 hodin nabídne hudební produkci. Na podiu vystoupí uherskohradišťská skupina hrající směs metalu, rocku, ale i popu Free Fall a hard rock-metalová kapela z Břidličné The Pant. Večerní hudební zábavu rozparádí česká heavymetalová kapela Motorband a metalová skupina Metallica revival.

Občerstvení na akci je zajištěno, vstupné je zdarma. Oslavu vrbenských hasičů podporuje Moravskoslezský kraj a Město Vrbno pod Pradědem, spolupracuje na ní Kulturní, informační a vzdělávací centrum Vrbno. Mediálním partnerem je regionální zpravodajství STA Bruntálsko.

 

Plakát akce. Foto: SDH Vrbno pod Pradědem