MSK | Tým HZS Moravskoslezského kraje opět ovládl mistrovství České republiky v požárním sportu 2023, které se konalo v termínu od 25. do 27. srpna na stadionu FK Baník v Sokolově a stal se tak opět mistrem ČR. Letošní ročník byl významný také tím, že se jednalo o jubilejní 50. mistrovství profesionálních hasičů, u dobrovolných hasičů sahá historie ještě hlouběji a letošní ročník byl v pořadí již 68. 

Foto: HZS MSK

Soutěžilo se v disciplínách výstup do IV. podlaží cvičné věže, běh na 100 metrů s překážkami, štafeta 4×100 metrů a nechyběla ani královská disciplína, kterou byl požární útok. Profesionální hasiči soutěžili i v kategorii jednotlivců, a to v již zmíněném výstupu na cvičnou věž a běhu na 100 m s překážkami. Z řad Hasičského záchranného sboru, tedy z řad profesionálních hasičů, se na start postavilo 15 družstev, z řad dobrovolných jednotek pak poměřovalo síly 17 družstev mužů a 16 družstev žen.

Tým HZS MSK získal, po součtu pořadí ze všech čtyř soutěžních disciplín, první místo a stal se mistrem České republiky, obhájil tak své loňské vítězství. Stříbrnou příčku obsadilo družstvo HZS Královehradeckého kraje a na třetím místě se umístilo družstvo HZS Kraje Vysočina.

Příslušníci HZS MSK ovládli i soutěže jednotlivců, kdy ve výstupu na cvičnou zeď vyhrál s časem 14,14s Jan Vyvial (HS Ostrava-Poruba), druhé místo s minimálním odstupem v čase 14,15s obsadil Pavel Krpec (HS Ostrava-Poruba). Další disciplínou byl běh na 100 m s překážkami, i zde si vedli nejlépe borci z Poruby. První místo obsadil Daniel Klvaňa, v závěsu za ním se na stříbrné příčce umístil Pavel Krpec.

Tyto dvě disciplíny, tedy běh na 100 m s překážkami a výstup na cvičnou věž, určily, po sečtení časů, vítěze ve dvojboji. V tomto případě příslušníci HZS MSK „nedali šanci konkurenci“ a obsadili první tři příčky. Vítězem, v součtu časů 29,28s, se stal Daniel Klvaňa, pro Dana je to po letech 2019 a 2022 již třetí vítězství v dvojboji v řadě za sebou (v letech 2020 a 2021 se mistrovství ČR v požárním sportu z důvodu restrikcí spojených s výskytem onemocnění Covid 19 nekonalo), stříbro si odnesl Pavel Krpec s časem 30,08s a bronzovou příčku, s časem 30,14s, obsadil Jana Vyvial. Všichni jsou příslušníky HZS MSK ze stanice Ostrava-Poruba.

Zdroj: HZS MSK

Foto: HZS MSK

Foto: HZS MSK

Foto: HZS MSK