KRNOV | První říjnový týden bude opět patřit všem knihovnám. Od 2. do 8. října se totiž koná 21. ročník celostátní akce Týden knihoven, jejímž cílem je podpora četby, knih a knihoven. Čtenáři Městské knihovny Krnov si během těchto dnů rozhodně přijdou na své.

Foto: ilustrační – Pixabay

Po celý týden bude probíhat ve všech odděleních knihovny, jak v hlavní budově v Soukenické ulici, tak v pobočkách v Jiráskově ulici a v Kostelci, čtenářská amnestie, kdy zapomnětliví čtenáři nebudou muset platit upomínky. „Na oddělení pro děti a také v pobočce v Jiráskově ulici přivítají naši skřítci knihovníčci letošní prvňáčky, které provedou knihovnou, a každý z nich navíc dostane dárek v podobě registrace zdarma. Na programu je také přednáška známého českého astrologa Milana Gelnara, který se návštěvníkům představí v pondělí 2. října od 18.00 hodin. Pro zájemce bude k dispozici přístroj k focení Aury a čaker,“prozradila knihovnice Vlasta Jančíková.

Pro některé třídy základních škol knihovna připravila setkání se zástupcem nové generace české ilustrace, a to Michalem Menšíkem alias Nikkarinem. Všichni milovníci deskových her se pak v knihovně sejdou v pátek 6. října, aby se celou noc mohli naplno věnovat moderním deskovým hrám. Po celý týden bude také probíhat v hudebním oddělení soutěž o audioknihu. Úkolem soutěžících bude uhodnout a správně přiřadit hlasy ke jménům několika předních českých dabérů audioknih.

„V Týdnu knihoven by se čtenáři měli zastavit také v pobočce v Jiráskově ulici. Bude zde probíhat bazar knih a časopisů, malování na chodníku a v rámci besed s družinami, které nesou názve Čtení pohádek, akce Pohádkové babičky čtou vnoučatům,“ dodala knihovnice Naďa Lhoťanová.

Vzhledem k tomu, že knihovnický týden má jen šest dnů a všechny naplánované akce se do jednoho nevlezou, proběhnou některé ještě v následujícím týdnu. Ve středu 11. října to bude Literární kavárna, která otevírá v 9.00 hodin. O den později, ve čtvrtek 12. října, jsou do knihovny zváni milovníci české historie. Ve studovně proběhne setkání s jedním z nejznámějších současných českých spisovatelů, historikem Vlastimilem Vondruškou. S oblíbeným spisovatelem se ale čtenáři mohou setkat v knihovně už dnes. „Oddělení pro dospělé ozvláštňuje v těchto dnech jeho portrét, jehož autorkou je krnovská malířka Dáša Lukůvková, která je stálou čtenářkou jeho knih,“ uzavřela Vlasta Jančíková.

Zdroj: MěÚ Krnov