Sdružené zdravotnické zařízení Krnov v sobotu 17. října otevře nové odběrové místo na COVID-19 v budově bývalé lékárny /vlevo u hlavního vstupu do nemocnice – před závorou/. Lidé, kteří mají absolvovat odběr, si mohou nechat automobily na parkovišti před nemocnicí, kde jsou pro ně vyčleněna místa.

Foto: Jiří Krušina

„Provoz původního odběrového místa ve stanu bude fungovat v omezeném režimu. Sestry z našich odběrových týmů zde provedly od března několik tisíc testů. V mrazu, v dešti i v tropech v neprodyšných oblecích a s ochrannými pomůckami zvládaly nápor lidí excelentně a moc jim za nasazení děkuji. Počítáme s tím, že testovat se bude nejméně do jara. Otevřením nového odběrového místa v bývalé lékárně se zvýší komfort pro náš nepostradatelný personál,“ sdělil ředitel SZZ Krnov MUDr. Ladislav Václavec, MBA.

Každý, kdo má absolvovat odběr po zaparkování před nemocnicí vstoupí do budovy staré lékárny. „Po vstupní dezinfekci rukou se vydá po šipkách na zemi k evidenci testovaných. Následně absolvuje stěr a budovu opustí. Po celou dobu pobytu v objektu musí mít lidé správně nasazenou roušku či respirátor bez výdechového ventilu. Pouze u stěru, poté co budou vyzváni personálem, si je mohou na chvíli odložit,“ dodal ředitel nemocnice.
Lidé, kteří míří k odběrům musí chodit přesně na čas, aby nedocházelo ke zbytečným komplikacím.

Zdroj: Jiří Krušina, tiskový mluvčí SZZ Krnov a SN v Opavě

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.