BRUNTÁLSKO | Skauti a skautky budou i letos rozvážet Betlémské světlo na stovky míst po celé zemi. Rozvoz bude probíhat po významných vlakových trasách v neděli 16. prosince 2018. Lidé si mohou odpálit světélko ve vlakové stanici v Bruntále ve 12:23 hodin, v Krnově ve 12:51 hodin a na nádraží Krnov-Cvilín ve 13:09 hodin.

Foto: MěÚ Bruntál

Betlémské světlo se stalo neodmyslitelnou součástí vánoční atmosféry nejen na náměstích, v kostelech nebo veřejných institucích, ale také v řadě domácností. Každý si tak může domů odnést plamínek – symbol přátelství, pokoje a vánoční pohody.

Myšlenka šíření předvánočního pokoje a míru vznikla v Rakousku v roce 1986, odkud se rozšířila do pětadvaceti zemí světa. Byla tak založena novodobá vánoční tradice, která letos slaví své dvacáté šesté výročí. Bližší informace o Betlémském světle lze nalézt na www.betlemskesvetlo.cz.

ZDEŇKA SPURNÁ on EmailZDEŇKA SPURNÁ on FacebookZDEŇKA SPURNÁ on InstagramZDEŇKA SPURNÁ on Twitter
ZDEŇKA SPURNÁ
Pracuje ve společnosti Studio STA - multimediální agentura o.p.s. od roku 2011, kde dříve vykonávala funkci redaktorky. Od roku 2012 zde působí jako ředitelka společnosti a šéfka zpravodajství.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.