BŘIDLIČNÁ | Rýmařovští a bruntálští policisté zadrželi hodinu od oznámení podezřelého z loupežného přepadení obsluhy restaurace v Břidličné. Obviněný měl vejít dovnitř maskován kuklou a pod pohrůžkou střelné zbraně požadovat po obsluze vydání peněz.

Foto:Policie ČR

„Policejní psovod se služebním psem Orisem nalezl zbraň, kterou pachatel odhodil, když byl policisty pronásledován. Jednalo se o airsoftovou pistoli. Při prověřování tohoto závažného případu policisté zjistili, že pachatel nebyl sám, ale měl komplice. Ten byl také zadržen a oba podezřelí ve věku 17 a 25 let byli umístěni do policejní cely,“ informovala mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

Policejní komisař oddělení obecné kriminality zahájil jejich trestní stíhání u mladistvého z provinění, u dospělého pachatele ze zvlášť závažného zločinu loupeže.

„Je jim kladeno za vinu, že dne 26. března 2018 v brzkých ranních hodinách v Břidličné po vzájemné domluvě měl mladší obviněný hlídat před restaurací a starší obviněný vejít dovnitř maskován kuklou a pod pohrůžkou střelné zbraně požadovat po obsluze vydání peněz. Poškozená mu sdělila, že žádné peníze nemá a tak se s ní začal přetahovat o batoh, ze kterého pak měl odcizit 110 korun. Obviněným hrozí trest odnětí svobody až do výše deseti let. Starší obviněný je stíhán vazebně,“ sdělila závěrem Jiroušková.