ČR | Besip, ve spolupráci s Policií ČR, natočil nový videoklip, zaměřující se na nebezpečí spojené s nelegálním půjčováním aut mladistvým. Video upozorňuje na vážná rizika a možné tragické následky, které mohou nastat, když mladí lidé zatím bez řidičského oprávnění, usednou za volant. Spot je k vidění na sociálních sítích.

Zdroj: Ministerstvo dopravy, BESIP

Video zobrazuje tragické následky dopravní nehody, kterou způsobil mladý řidič v půjčeném autě svého otce. „Mladí lidé často podceňují rizika spojená s řízením bez řidičského oprávnění. Naším cílem je prostřednictvím tohoto videoklipu zvýšit povědomí o nebezpečnosti takového chování. Ročně u nás dojde k 1200 nehodám, které způsobil řidič bez řidičského oprávnění, ve 350 případech je řidičem mladý člověk ve věku do 20 let. Ročně přitom při takových nehodách zemře v průměru 10 osob,“ zdůrazňuje závažnost Tomáš Neřold, vedoucí oddělení BESIP Ministerstva dopravy. Roli viníka tragické dopravní nehody, při které zemře spolujezdec, ztvárnil Karel Venhoda, v roli policisty se objeví preventista Policie ČR Jaroslav Bican, v klipu vystupuje i záchranář Jakub Richtr.

Alkohol je problémem u každé třetí nehody

Alarmující je i fakt, že při každé třetí takové dopravní nehodě byl řidič pod vlivem alkoholu či drog. Nezodpovědné chování, jako je nelegální půjčování auta může mít katastrofické následky nejen pro samotné řidiče či spolujezdce, ale pochopitelně i pro ostatní účastníky silničního provozu. Videoklip má za úkol nejen varovat, ale také přimět mladé lidi k tomu, aby se chovali odpovědně, respektovali zákony a vyhýbali se jakémukoli alkoholu či omamným látkám před řízením.

Video můžete zhlédnout ZDE.

Zdroj: Ministerstvo dopravy, BESIP