BRUNTÁLSKO | Bruntálští dopravní policisté se i o letošních prázdninách zapojili do celorepublikové dopravní akce s názvem „Řídím, piju nealko pivo“. Cílem tohoto projektu je upozornit řidiče na rizika spojená s užíváním alkoholu před nebo během jízdy a současně tak snížit rizika dopravních nehod zapříčiněných osobami pod vlivem této návykové látky.

Foto: Policie ČR

Nealko pivo je jedna z možností zodpovědného pití a následného řízení. Na akci se s policisty podíleli také promotérka Českého svazu pivovarů a sladoven a zástupce BESIP Moravskoslezského kraje.

„V okrese Bruntál probíhala akce 4. srpna 2017 v dopoledne v Krnově na ulici Opavská. Vedle předložení dokladů a platnosti technické kontroly vozidel jsme se především zaměřili na to, zda řidiči neusedli za volant pod vlivem alkoholu. Ani jeden ze dvou desítek kontrolovaných řidičů nebyl pod vlivem alkoholu a tak mohli převzít dárek v podobě nealkoholického piva a alkoholtestru z rukou promotérky a zástupce BESIPu.  Řidiči tuto akci hodnotili velmi pozitivně,“ řekla mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.