BRUNTÁL | Zastupitelé města Bruntálu odhlasovali novou obecně závaznou vyhlášku, která upravuje provozní dobu restaurací během večera z pátku na sobotu.


Omezení plynoucí z obecně závazné vyhlášky o regulaci provozní doby hostinských provozoven na území města jsou nově mírnější a od 4. května nemusí v soboty zavírat ve 3.00 hodin. Co se týká omezení ve všední dny, ta se nemění a stále platí, že podniky musí být od 01.00 do 6.00 hodin zavřené.

Městští zastupitelé novou regulací vyšli vstříc především podnikatelům v oblasti pohostinství, některým organizátorům zábavných akcí a mladým lidem, kteří o ni opakovaně žádali. Například Lenka Kusáková na posledním zasedání městského zastupitelstva, které se konalo 13. dubna, reprezentovala ty, kteří se chtějí jít bavit po odpolední směně: „Všude je pátek brán jako takový svátek, skoro každý počítá s tím, že někam vyrazí vypustit všechny starosti. Tato možnost je v Bruntále značně omezená. My, co často děláme odpolední směny, skončíme v deset hodin, autobusem dojedeme domů nejdříve o půl jedenácté, než se převlékneme, najíme, upravíme, někteří vyvenčí psy, tak je půl dvanácté, pak rychle do baru, kde nás už čekají kamarádi a zábava končí za tři hodiny. A když je dobrá zábava, čas utíká mnohem rychleji.“

Někteří zastupitelé naopak připomněli důvod, proč bylo toto omezení v roce 2012 schváleno. Důvodem bylo porušování veřejného pořádku, rušení nočního klidu, ničení majetku a omezení dalších negativních jevů, které měli na svědomí opilí lidé přecházející v noci z podniku do podniku anebo přesouvající se domů. Vyhláška z roku 2012 byla mnohem přísnější. Poté byl rozsah otevírací doby upraven v roce 2018. Nyní pro zrušení omezení otevírací doby v sobotu hlasovalo 14 městských zastupitelů, 7 bylo proti a 1 se zdržel.

Zdroj: MěÚ Bruntál

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.