NOVÁ PLÁŇ | Na břehu přehrady Slezská Harta v obci Nová Pláň si poškozený rozložil deku poblíž půjčovny šlapadel, jedno si zapůjčil a vyrazil na vodu. Na dece nechal telefon, který mu zloděj odcizil. K události došlo v sobotu 4. srpna 2018.

Foto: Policie ČR

Stále častěji se k oblíbeným vodním plochám stahují také kapsáři a zloději. Kradou cennosti lidem, kteří si je na chvíli odloží na deku na břehu a odejdou si zaplavat. „Poškozený na dece ponechal mobilní telefon Nubia Z11. Po třech hodinách se vrátil z projížďky na šlapadle a zjistil, že telefon mu někdo odcizil. Způsobená škoda činí 6 500 korun,“ sdělila mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

V souvislosti s tímto případem policisté připomínají pár rad, jak se nestát při návštěvách koupališť či vodních ploch, obětí protiprávního jednání:

Své věci nenechávejte volně odložené na dekách, pokud jsou na koupalištích bezpečnostní schránky, neváhejte je využít (i za poplatek se to vyplatí). Pokud možno, domluvte se s přáteli, že někdo zůstane u věcí či požádejte důvěryhodnou osobu v blízkosti, aby sledovala vaše věci.

Nespoléhejte na to, že vhodným úkrytem je batoh či sbalený ručník. Není vhodné brát sebou cennosti, pokud budete mít u sebe platební kartu, nenechávejte u ní kód PIN, v případě odcizení proveďte pokud možno ihned její blokaci. Před odchodem od vozidla jej řádně uzamkněte, nenechte v něm cenné věci či doklady i své jízdní kolo zajistěte tak, abyste jej mohli využít i k odjezdu.