ČR | Podat žádost bude možné od 15. srpna na této stránce v jednoduchém formuláři. Budete potřebovat elektronickou identitu občana (bank ID, NIA ID, moje ID apod.) Druhou možností je přijít osobně na vybrané pracoviště Czech POINT na krajském, městském nebo obecním úřadu.

Foto: ilustrační – Pixabay

Nezáleží na tom, zda jste zaměstnáni nebo na mateřské či rodičovské, případně bez práce nebo podnikáte. Příspěvek je určen pro všechny děti do 18 let, které žijí v rodině, jejíž příjem v minulém roce nepřesáhl 1 000 000 Kč hrubého. O příspěvek mohou žádat rodiče, adoptivní rodiče nebo pěstouni dítěte.

Pokud jste v červenci pobírali PŘÍDAVEK NA DÍTĚ, které nedosáhlo před 2. srpnem dospělosti, pak tento jednorázový příspěvek 5000 Kč dostanete automaticky a nemusíte o nic žádat.

První platby už dorazily na účty, další budou následovat. Příspěvek dostanete nejpozději s přídavkem na dítě v průběhu srpna.

Připravili jsme pro vás seznam nejčastěji kladených dotazů a odpovědí na ně. Najdete ho zde.

V případě problémů či nejasností vám pomůžeme na čísle 950 194 444 v době od 8:00 do 20:00. Můžete se v pracovní době obrátit také na call centrum Úřadu práce800 77 99 00.

Pokud z nějakého důvodu budete muset pověřit někoho ze svých blízkých tím, aby o příspěvek na Czech PONTu zažádal za Vás, pak se dotyčný musí prokázat zplnomocněním. Vzor plné moci, kterou už nemusíte úředně ověřovat, si můžete stáhnout  ZDE.

Ať již budete o jednorázový příspěvek žádat osobně nebo online, nezapomeňte si připravit rodné číslo dítěte (pro které žádáte) a partnera, s nímž žijete ve společné domácnosti. Tyto údaje společně se jménem poslouží k jejich identifikaci.

Abychom mohli vaši žádost zpracovat online a ušetřit vám cestu na úřad, musíme si být jisti tím, kdo žádost podal. Proto je pro vstup do našeho formuláře nutné přihlášení prostřednictvím Identity občana nebo Datové schránky. Skutečně jen tak vám můžeme ušetřit cestu na úřad.

Zdroj: MPSV