KRNOV | Venkovní teploty se zvyšují a zároveň s nimi se stupňuje i zájem občanů o průběh rekonstrukce koupaliště a především termín dokončení. Ten podle posledních informací prozatím není v zásadním ohrožení a tak během prázdnin by už nové koupaliště mohlo přivítat své první návštěvníky.

Foto: MěÚ Krnov

„Práce jdou v tuto chvíli podle stanoveného harmonogramu. Do konce dubna by měla být hotova železobetonová konstrukce bazénu a budou zahájeny práce na trubních rozvodech. Firma dělá vše pro to, aby termín dodržela, a její pracovníci, pokud to technologické procesy vyžadují, pracují i o sobotách,“ uvedla Taťána Koláriková z odboru veřejných zakázek.

Kromě stavebních prací, které provádí firma Rakord, město připravuje v areálu koupaliště výsadbu nových stromů a instalaci nového dětského hřiště. Nezahálí ani správce sportoviště, společnost Technické služby Krnov, jehož pracovníci už opravili chodník k pokladnám, provádějí běžnou údržbu, natírají fasády a připravují instalaci nového oplocení na severní straně.

V prostoru koupaliště se také už brzy začnou realizovat vrty. Odborná firma zde bude provádět hydrogeologický průzkum, který bude sloužit jako podpůrný materiál pro zahájení projektování krytého bazénu. V rozpočtu města na rok 2018 je na přípravné práce vyčleněna částka 400 tisíc korun.

Zdroj: MěÚ Krnov